Sklep Ovi – katalog programów, gier itp.

Siłą każdego smartfona jest możliwość instalacji nowych aplikacji i poszerzanie funkcjonalności telefonu. Zawsze mnie dziwi, dlaczego ludzie marudzą, że nie ma w telefonach z Symbian’em stopera – chwila googlowania, kilka kliknięć i stoper zainstalowany. Problemem może jednak okazać się potrzeba użycia wyszukiwarki i kombinowania jak zainstalować ten stoper, ale rozwiązaniem tego problemu jest Sklep Ovi.

Idea jest prosta, fabrycznie zainstalowana aplikacja w telefonie, po której uruchomieniu otrzymujemy dostęp do ogromnej ilości aplikacji, gier, motywów, materiałów audio i wideo zarówno płatnych i darmowych. Wszystko to pogrupowane według kategorii oraz ceny (płatne, bezpłatne) z dogodnymi sposobami płatności. Każdy przedmiot w sklepie zawiera opis, zrzuty oraz ocenę w postaci gwiazdek, która jest wyliczana na podstawie recenzji użytkowników, które również możemy poczytać (przy okazji poznać różne języki, gdyż komentarze nie są filtrowane pod względem języka użytkownika).

Po kolei. Korzystanie z sklepu wymaga posiadanie konta Ovi, które założymy bezpłatnie, a przy okazji otrzymamy dostęp do szeregu dodatkowych usług. Konto ma przede wszystkim znaczenie przy zakupie aplikacji, ponieważ raz zakupiona aplikacja nawet po jej usunięciu z telefonu będzie dostępna dla nas do pobrania. Założenie konta to chyba wszystko, co trzeba zrobić, w ustawieniach jedynie możemy ustawić preferencje, co do pobieranych danych, czy też instalacji aplikacji. W tym momencie możemy rozpocząć przeglądanie zasobów programu i poszukać czegoś dla siebie, jeśli aplikacja jest bezpłatna to klikamy pobierz, program nie dosyć, że pobierze aplikacje, to jeszcze ją zainstaluje, a po instalacji pozwoli ją uruchomić. W przypadku, gdy aplikacja jest płatna, przy pierwszym zakupie zostaniemy poproszeni o zdefiniowanie formy płatności, pierwsza polega na wykorzystaniu Premium SMS – program wyśle dodatkowo płatnego SMS z naszego telefonu lub płatność kartą płatniczą / kredytową (cena jest jednolita bez względu na formę płatności). Przed każdym zakupem zostaniemy poproszeni o podanie hasła do konta Ovi oraz potwierdzenie chęci zakupu, informacja o dokonaniu zakupu jest przesyłana na e-mail, a aplikacja zostaje pobrana i zainstalowana na telefonie.

Czy warto kupować aplikacje w Sklepie Ovi? Moim zdaniem tak, ponieważ wiele aplikacji kupimy taniej (np. JoikuSpot na stronie producenta kosztował 11$ bez podatków [~35zł], w sklepie Ovi ten sam program kosztował z podatkiem 22zł), jest wiele akcji promocyjnych (np. gry za darmo), a także wersje testowe aplikacji, które pozwalają poznać możliwości programu przed zakupem. Bardzo duży katalog aplikacji, gier, czy też materiałów audio i wideo sprawia, że każdy znajdzie coś, dla siebie, nawet osoby, które zamierzają korzystać tylko z bezpłatnych materiałów na pewno wzbogacą swój telefon od darmowych programów, gry, motywy, dzwonki, a na zwiastunach kinowych hitów skończywszy.

10 Comments

 1. Tylko niestety przyjacielu. Ovi jako katalog programów w starszych wersjach Nokii totalnie sie nei sprawdza. Niby rozpoznaje model i pod to sortuje katalogi programów…ale jak sie chce pobrać, to niestety wyskakuje błąd.

  I nie mów ze e50 jest za stare.. bo nie jest ;P

 2. Niestety jest stara, model który od dawna nie dostał aktualizacji firmware, a przed sobą ma już dwa modele E51 i E52. Nie ma co się oszukiwać, ale masz stary telefon… 😛

 3. Ale co nie zmienia faktu, ze Ovi kłamie w kwestii modeli. najpierw pisze, ze programik jest pod dany model ale jak chcemy sciagnąć pod np. moje e50 i zonk.

 4. bobiko :
  Ale co nie zmienia faktu, ze Ovi kłamie w kwestii modeli. najpierw pisze, ze programik jest pod dany model ale jak chcemy sciagnąć pod np. moje e50 i zonk.

  w sensie ze w spisie było dostepne dla e50

 5. Hmz a próbowałeś pobrać aplikacje Ovi Store ze starego katalogu programów (ikonka „Pobierz” w menu telefonu)? Ewentualnie można pobawić się z http://store.ovi.com/ i wysyłaniem linków na telefon via SMS.

 6. Tylko niestety przyjacielu. Ovi jako katalog programów w starszych wersjach Nokii totalnie sie nei sprawdza. Niby rozpoznaje model i pod to sortuje katalogi programów…ale jak sie chce pobrać, to niestety wyskakuje błąd. I nie mów ze e50 jest za stare.. bo nie jest ;P

 7. Ciężko powiedzieć o telefonie wydanym w połowie 2006 roku że jest nowy, a nawet nowoczesny, miałem N82 i uważam ten model za leciwy, ponieważ do tej pory Symbian przeszedł kilka przemian między innymi S60v3 FP2, później S60v5 i obecnie Symbian^3, a E50 jest jeszcze S60v3 pre-FP1. Każdy broni swoich zabawek, ale jednak trzeba być obiektywnym. Sam niestety muszę stwierdzić, że S60v5 w mojej N97 mini daje w kość, chociażby nie wszystkie gry w promocji EA są dostępne dla tego modelu…

 8. witam… wyskocze prawdopodobnie tutaj z pytaniem jak filip z konopii tematem informacyjno-technicznym, mianowicie zakupiłem program dokładnie ‚ting’ drogą smsową. Oczywiście pobrało pieniążki z mojego konta a ja pozostałem dalej bez programu, w żaden sposób nie mogę go pobrać, czy to z poziomu komórki czy komputera. Zaznacze że po zakupie przyszedł sms z podziękowaniem o zakupie i jakimś numerem transakcji zakupu. Spotkaliście się z czymś takim? Jak to rozwiązać i co zrobić żeby znaleźć sie w posiadaniu owego programu?

 9. Ja płace karta i nie miałem problemu, ale w takiej sytuacji warto napisać mail (http://support.ovi.com/osc/pl_PL/contactus) z opisem problemu i numerem transakcji który przyszedł SMSem.

 10. ja mam pytanie co do tego sklepu. Kiedy pobieram aplikacje lub gry wlasnie stamtad przychodza mi one w postaci sms, następnie muszę wejsc w dany link przez co tel łączy się z WAP [zżerając przy tym mnostwo pieniedzy]. To jednak nie wszystko. Kiedy wchodzę w link owszem wyswietla mi się strona z daną aplikacjąm, więc klikam „pobierz”. Po kliknięciu tego buttona albo pojawia mi się jakiś komunikat. Klikam więc „tak” aby kontynuowac. Po tym procesie jednak nic sie nie dzieje. Jak mam pobierac te alplikacje? czy jest jakis inny sposob? Moj telefon to nokia C5-03

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2018 Krytycznym okiem

Theme by Anders NorénUp ↑