WOŚP, Plus i pierwsza pomoc

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedziele 10 stycznia. Osobiście popieram tego typu akcje, a skala jaką osiągnęła orkiestra pod przewodnictwem Jerzego Owsiaka, sprawia że jestem pod wielkim wrażeniem. Z każdym rokiem na konto WOŚP wpływa, co raz więcej pieniędzy, które są przeznaczane na zakup sprzętu medycznego. Z roku na rok, przybywa firm, które wspierają fundacje i są wśród nich polscy giganci – choćby znani z Internetu, jak: Allegro, Nasza-Klasa, czy też Gadu-Gadu.

Jak już pisałem to popieram WOŚP, zresztą jest tylko jeden taki dzień, kiedy prowadzona jest zbiórka pieniędzy, więc dlaczego nie wrzucić kilku złotych do puszki, czy też kupić sobie wirtualnego serduszka na Facebook’u? W zasadzie nie potrzeba wiele, można zrezygnować z jednego piwa, paczki papierosów, czy tez kuponu lotto – krzywda nam się nie stanie…

Przy okazji WOŚP, wiele firm organizuje ciekawe akcje, mi dzisiaj spodobała się propozycja operatora Pluspierwsza pomoc w Twojej komórce. Biorąc pod uwagę mój wpis o pierwszej pomocy, to jest to bardzo dobry pomysł, aby za sprawą prostej aplikacji w Javie, można mieć zawsze przy sobie wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Najważniejsze jest, to że aplikacje możemy pobrać za darmo – aktualnie klienci Plus’a, ale w dniu, kiedy zagra orkiestra bez względu na operatora każdy będzie mógł otrzymać aplikacje za darmo (więcej informacji tutaj).

Aplikacja waży około 350kB i aktualnie klienci Plus’a najprościej ją mogą pobrać wysyłając darmowego SMS o treści „Pomoc” na numer 8045. W odpowiedzi zostanie wysłany odnośnik do aplikacji, który pobieramy za pomocą przeglądarki w telefonie – wybierając połączenie WAP.

W programie znajdziemy opisy oraz ilustracje, na temat:

  • Jak zachować się w razie wypadku
  • Jak zadbać o własne bezpieczeństwo
  • Jak zachować się w przypadku: braku oddechu, zakrztuszenia, utraty przytomności, podejrzenia urazu kręgosłupa, złamania kończyn, krwotoku oraz oparzenia.
  • Zasady użycia defibrylatora automatycznego
  • Telefonu alarmowe (w tym także WOPR, GOPR / TOPR)

Moim zdaniem, aplikacja jest godna uwagi i zainstalowania w telefonie, poniżej kilka screen’ów:

1 Comment

  1. Zawsze byłem za WOŚP, odkąd pamiętam bo uważam, że to co robi Jurek i jego orkiestra ludzi, to ewenement na skalę europejską i być może i na świecie. Teraz są marką i czymś bezcennym i dlatego ludzie / firmy chętniej biorą udział w tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2018 Krytycznym okiem

Theme by Anders NorénUp ↑