Bodies… The Exhibition

BODIES... The ExhibitionPrzez miniony weekend w mediach głośno było o wystawie „Bodies… The Exhibition”, którą od 21 lutego do 19 lipca 2009 można oglądać w warszawskim centrum handlowym BlueCity. Wystawa bardzo specyficzna, jednych zachwyca, innych przeraża, a jeszcze innych fascynuje i uczy. Cała wystawa to wypreparowane dzięki zdobyczą obecnych technologii ludzkie ciała, co pozwala przyjrzeć się budowie ciała ludzkiego, od szkieletu po budowę pojedynczych narządów, a wszystko ucharakteryzowane z nutką sztuki.

Nie wiem, po co o tym pisze, bo z racji odległości od Warszawy nie będę w stanie zobaczyć wystawy, ale jest ona kontrowersyjna i innowacyjna. Z jednej strony to taka zabawa w Boga, a z drugiej ogromny postęp, ogromne możliwości. Pamiętam jak w szkole na lekcjach biologii omawialiśmy tematy związane z budową ciała człowieka, gdzie w klasie stał plastikowy szkielet i serce świni w szklanym słoju, bo niby najbardziej przypomina ludzkie serce. Na pewno ta wystawa potrafi zainteresować tym, z czego jesteśmy zbudowani, gdzie co jest i jak wygląda. Pozwala pobudzić wyobraźnie jak przemyślanym i złożonym „urządzeniem” jest ludzkie ciało.

A tak przy okazji jeśli człowiek został stworzony na wzór Boga, to dlaczego nie dążyć do tego, co Bóg czynił? Wiem, że to gdybania religijne – śliski temat, ale medycyna i nauka mogą sobie pozwolić na bycie współczesnym „bogiem”.

Linki:

Brak podobnych wpisów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2018 Krytycznym okiem

Theme by Anders NorénUp ↑