Kurier DHL

DHLKilka dni temu miałem okazje sprzedać na aukcji internetowej złote monety, uzyskana cena powiedzmy, że spełniła moje oczekiwania, chociaż mogło być trochę więcej 🙂 Zgodnie z moimi wcześniejszymi obliczeniami ustaliłem w opisie koszt wysyłki na bazie cennika poczty polskiej (paczka z zadeklarowaną wartością). Po zakończeniu aukcji jeden z kupujących zasugerował, że taniej i pewniej będzie wysłać monety firmą kurierską. Przejrzałem oferty firm kurierskich przeliczyłem koszty przesyłki i okazało się, że będzie to faktycznie lepszy wybór. Nie pozostało mi nic innego jak czekać na przelew bankowy i zamówić kuriera.

Następnego dnia wieczorem wpłynął przelew, tak więc za pomocą e-usługi DHL Zamów Kuriera 2.0 wypełniłem formularz i wysłałem zgłoszenie. Zgodnie z ustaleniami kurier miał przyjechać po odbiór paczki następnego dnia w godzinach 10:30 – 12:30. W wtorek kurier przyjechał o godzinie 10:35, co mnie ucieszyło – profesjonalne podejście do interesu, ale na tym niestety koniec. Kurier zaczął wypełniać blankiet nadania, tylko po co?! Przy wypełnianiu formularza zamówienia kuriera wpisywałem wszystkie dane, nie mógł przyjechać z wydrukowanym blankietem?! Prawie przy końcu wypisywania kurier zadał pytanie, co znajduje się w paczce. Gdy usłyszał moją odpowiedź, oznajmił, że paczki nie weźmie, ponieważ ich firma nie przewozi przedmiotów drogocennych, przekreślił wcześniej wypełniany blankiet nadania i go podarł. Fakt moja wina, ponieważ jak to większość ludzi nie przeczytałem regulaminu DHL’a.

Po tym wstępie, mogę przejść do tego, co mnie zdziwiło. Firma kurierska DHL oferuje za 2zł ubezpieczenie przesyłki do kwoty 50 000zł, tak więc, co za różnica, czy w paczce będzie nowoczesny smartfon, czy też złota moneta o zbliżonej wartości?! Załóżmy, że firma kurierska boi się wyłudzeń, dlatego pyta się o zawartość nadawanej paczki, ale to chyba nie za dobre rozwiązanie – zresztą jak wiadomo, co w paczce jest to wiadomo, co jest ubezpieczone i co nie powinno zginąć. Moim zdaniem, paczka powinna być dobrze zapakowana, co powinien sprawdzać kurier przy jej nadaniu (mógłby ją nawet zaplombować) i w momencie, gdy paczka dociera w stanie nie naruszonym, nie ma podstaw do reklamacji.

Paczkę jednak musiałem nadać, dlatego obdzwoniłem inne firmy kurierskie. UPS podobnie jak DHL nie przewozi przedmiotów drogocennych, do firmy Stolica nie udało mi się dodzownić, ponieważ automat niby łączył z konsultantem, ale ostatecznie zrywał połączenie (i dobrze, bo ceny mają takie same jak Poczta Polska), jedyną firmą, która się zgodziła przesłać paczkę był GLS, ale z racji, że nie mam z nimi podpisanej umowy musiałbym paczkę dostarczyć do najbliższej siedziby (Komotniki koło Poznania) i maksymalnie paczkę ubezpieczyliby na 1000zł. Na szczęście rozwiązaniem mojego problemu była Poczta Polska, a konkretnie ich kurier, czyli Pocztex. Za nadanie ubezpieczonej przesyłki zapłaciłem nie całe 10zł więcej jak za DHL, czy też UPS i paczka bez problemu trafiła do odbiorców następnego dnia. Jedynie nie otrzymałem SMS’a z potwierdzeniem dostarczenia, mimo iż zapłaciłem za tą dodatkową usługę 2zł (drogie SMS’y mają).

Podobne wpisy:

4 Comments

  1. kierownicy w dhl nie szanują ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!! praca 16 godzinna za marną kase

  2. Kto kupuje drogi przedmiot ktory wymaga wysokiego ubezpieczenia i stara sie zaoszczedzic na przesylce?

  3. Tutaj nie chodzi o oszczędności, a o brak możliwości wysłania drogocennych przedmiotów DHL’em, a Pocztexem nie było problemu.

  4. Trudno było znaleźć ten artykul w google, strona ciekawa, zasługuje na większy ruch. Pozycjonowanie w 2015 stało się bardzo trudne, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

1 Pingback

  1. Pingback: Krytycznym okiem » Poczta Polska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2018 Krytycznym okiem

Theme by Anders NorénUp ↑