Telewizja na kartę

Wczoraj (piątek, 3 października) ruszyła usługa Telewizja na kartę, sygnowana logo TVN i pracująca w systemie Conax (korzysta z niego także platforma cyfrowa N). Karty są sprzedawane za niecałe 50zł bez umowy (odpowiednik pre-paid w telefoni komórkowej). Z racji na system w jakim pracuje karta, do jej używania potrzebny jest tuner satelitarny obsługujący system Conax, najtańsze i najłatwiej dostępne tunery z obsługą Conax’a oraz innych systemów to tunery firmy Ferguson. Od momentu aktywacji przez 3 miesiące otrzymujemy pełny pakiet 15 polskich programów.

Aktywacja karty jest bardzo prosta, wystarczy zadzwonić pod numer 0-300-102-502, następnie przycisnąc 1 i zgodnie z instrukcjami głosowymi wpisać numer naszej karty i zatwierdzić # (system, w celu weryfikacji poprosi o podanie dwukrotnie tego numeru). Teraz wkładamy kartę do tunera i włączamy najlepiej kanał TVN CNBC Biznes po chwili powinien się pojawić obraz.

Oferta telewizja na kartę trwa do 31.10.2016, tak więc wydając 50zł możesz oglądać za darmo 5 polskich programów, które w innych platformach jak Polsat Cyfrowy, Cyfra+ i N są kodowane, a tutaj aż przez 8 lat oglądasz je za darmo. Darmowe programy to: TVP1, TVP2, TVN, TVN Siedem i Religia TV, przez pierwsze 3 miesiące od aktywacji karty, dostępne są również kanały: TVN24, nSPORT, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVP info, TVP Sport oraz Disney Channel. Aby po upływie 3 miesięcy w dalszym ciągu oglądać wszystkie programy, należy wykupić odpowiedni pakiet:
1 miesiąc ważności – 16zł
3 miesiące ważności – 42zł (14zł miesięcznie)
6 miesięcy ważności – 72zł (12zł miesięcznie)
12 miesięcy ważności – 120zł (10zł miesięcznie)

Pakiety wykupuje się w bardzo prosty sposób, do zakupionej karty jest dołączony unikalnym numer konta bankowego, na który wystarczy przelać kwotę 16, 42, 72 lub 120zł.

Oferta kanałów nie jest zbyt bogata, jednakże usługa Telewizja na kartę, daje ogromną swobodę płacenia i jest idealna, dla osób, które okresowo korzystają z telewizji satelitarnej, np. osoby pracujące zagranicą, a także wszyscy Ci, którzy nie chcą być związani wielomiesięczną umową pomimo korzystania z podstawowych pakietów.

6 Comments

  1. Ale czy to w PL przyjmie się, to nie wiem

  2. Nie jest z tym tak źle, bo w Miłosławiu średnio 2-3 karty tygodniowo schodzą…

  3. Przez jakiś kilka miesięcy zajmowałem się mi.sprzedażą telewizji satelitarnej. Głównie POLSAT CYFROWY i N (również na kartę). Nie da się nie odczuć że „Telewizja na kartę” to świetny krok grupy ITI, kosząc tym samym potencjalnych klientów CYFROWEGO POLSATU. Polsat również ma ofertę pakietową za 10zł/miesiąc. Reasumując koszta, wszystko wygląda podobnie. W N na kartę (umówmy się że tak będę ją nazywał) należy zapłacić za cały sprzęt 234zł (ponieważ sprzęt który należy kupić to: tuner+karta – 189zł + talerz 60 z konwerterem – 45zł) w Polsacie tuner (na własność) talerz z konwerterem kosztuje 199zł.W polsacie można koszty obniżyć. Wystarczy wypożyczyć tuner (na czas trwania umowy) za 49zł + oryginalny talerz z konwerterem (którego nie można chyba nabyć do N na kartę) 50zł. Czyli zestaw mamy
    Z tym że jest wiążąca umowa na 24 miesiące. Ciekawe rzeczy piszesz.Jednak wydaje mi się że N ma ciekawszy pakiet. Lukers, muszę przyznać że jesteś bardzo wszechstronny. Czasami zaglądam na Twój blog.

  4. Polsat owszem ma abonament za 10zł, ale jak dla mnie oferta programowa Polsatu, jest gorsza niż w TNK. Co do całego osprzętu to ja i tak odradzałbym zakup TNK z tych ich małym tunerkiem, który wbrew pozorom daje dosyć ładny obraz, ale nie pozwala na migracje miedzy platformami. Jeśli już ktoś się decyduje na TNK to lepiej za mniej więcej 250zł zakupić tuner Ferguson, który obsłuży TNK oraz C+, a dodatkowo ma funkcje nagrywania na dysk zewnętrzny – chociaż i na pendrive się da 🙂 A to tylko dlatego by później móc niskim kosztem zmienić platformę. W Polsacie nie podoba mi się sprawowanie karty z tunerem (CAMLOCK). TNK w hurtowniach z urządzeniami Sat ma aktualnie ciekawą nazwę „Telewizja kryzysowa” 🙂
    Co do blog’a to pisze jak mnie coś tknie i mam czas na pisanie…

  5. ogólnie jeśli mówisz o fergusonach to należałoby zwrócić uwagę że kompatybilne są modele od DX6600 wzwyż.

  6. Dokładnie nie wiem, ale jeśli dany model nie obsługuje fabrycznie Conax’a to wystarczy zmienić mu firmware i dzięki temu praktycznie każdy ferdek ruszy na TNK.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2018 Krytycznym okiem

Theme by Anders NorénUp ↑